Dobrá nálada
Turistika Cykloturistika Citáty, přísloví,.. Vtipy Hlavolamy Kynologie Kuchařka
Úvod
Plemena
Výběr psa
Rodinný pes
První den u nás
Výchova psa
Trest a pochvala
Čekání o samotě
Skání při vítání
Psí místo bezpečí
Výcvik - úvod
Učení na jméno
Povel "Fuj!"
Učení na obojek
Nošení náhubku.
Učení na vodítko
Povel "Ke mně!"
Povel "K noze!"
Povel "Sedni!"
Povel "Vstaň!"
Povel "Volno!"
Aportování
Pach - obecně
Pach - výcvik
Přeprava psa
Chování psa
Klíšťata
Reportáž - Hradisko
Odkazy
Kynolog e-konference
Zdroje


Každý se může stát majitelem psa, ne každý se může stát dobrým psovodem.

Vtip:
"Pane Váš pes kousl moji ženu."
"V tom případě řekněte Vašemu, aby kousl moji a jsme vyrovnáni."
Další vtipy o psech.
Pošlete nám příspěvek:

Formulář využívá Vašeho poštovního programu.


Pište nám: e-mail

Reklama
Nabídka spolupráce

Nastavit jako výchozí stránku!

Plemena

"Český oříšek" - kříženec českého venkova, různého vzhledu, knihy chovu se nevedou. Povahové vlastnosti - hájí svůj dvůr, slepice a domácí zvířectvo toleruje. Mnohdy se kamárádí i s kočkou. Uznává všechny členy rodiny. Proti nemocem odolný, přirozeně inteligentní. Mnohdy dobrý lovec myší. Jeho dobré vlastnosti může kazit přimíchaná krev ušlechtilých plemen. Majitelé těchto psů jim dávají krásná pojmenování jako např. Oříšek, Punťa, Flíček, ...


Služební plemena
Dobrman - Silný, hladkosrtý, pro bezproblémové soužití s okolím mu musíme poskytnout kvalitní výcvik. Dobře cvičitelný, ostrý pes. Výška psa 65-70 cm, výška feny 63-67 cm. Barva černá nebo hnědá s rezavými znaky.

"Knírač" - skupina plemen, která má vzhledově i povahově mnoho společného. Povahově velice temperamentí, inteligentní, psi jednoho pána. Vyžadují při výcviku trpělivost. Jsou to oddaní a věrní strážci.
Při chovu v rodině si vyberou jednoho pána kterého po výcviku poslouchají. Ostaní členy rodiny pak poslouchají podmíněně nebo vůbec.
"Knírač velký" - Výška psa 60-70 cm, výška feny 60-65 cm. Barva černá.
"Knírač střední" - Výška psa 45-50 cm, výška feny 45-48 cm. Barva černá, pepř a sůl.
"Knírač malý" - pro služební výcvik se používá na pachové práce. "Zmenšenina" středního knírače. Chován často jako společenský pes. Při svojí velikosti si zachovává bojovnost a odvahu velkého psa.
Barva černá, pepř a sůl, nově se objevuje černá s bílými znaky v obličeji a na nohou.

Německý ovčák - asi nejznámější služební plemeno u nás. Silný, dobře osrstěný, pro bezproblémové soužití s okolím mu musíme poskytnout kvalitní výcvik. V některé literatuře je uváděn jako plemeno s nejlepším čichem.

Společenská plemena
Dalmatin - Silný, svalnatý, hladkosrtý, původem velmi staré lovecké plemeno (jsou nalezeny kresby a kosterní pozůstatky ze stréh Egypta). Povaha klidná, vyrovnaná. Potřebuje dostatek pohybu. Výška psa cca 70 cm, výška feny cca 64 cm. Barva bílá s černým nebo hnědým tečkováním.

Čaučau - Silný, svalnatý, s mohutnou kostoru, dlouhosrstý, staré plemeno původem z Číny. Lvího vzhledu, zvláštnotí je modrý jazyk. Povaha klidná, ale svérázná, těžko cvičitelný, pes jednoho pána. Výška psa i feny min. 45.4 cm. Srst dlouhá, bohatá, vyžaduje pravidelné česání. Barva jakákoliv bez vedlejších příměsí.06.04.2003
Pište nám připomínky, chyby .. webmaster

Stránky serveru dobranalada.wz.cz byly od 25.02.2002 krát otevřeny.